KONST / Litografier / Färglitografi 13196084
nr 1319 6084
Karl Höglund
(f. 1940), Sverige
Färglitografi, Signerad, numrerad 140/360, Skärgårdsbåt. Motivet: 42x60 cm
Karl Höglund, född 1940 i Stockholm, svensk målare, grafiker och skulptör.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
600 kr
måndag 13 april 2020
kl 18:32:21
12/4 17:42:47
Karl Höglund
Läs mer om Karl Höglund